حسین مرتضوی فر درباره

سلام 👋🏻

دریافت فایل رزومه من.

من حسین مرتضوی فر هستم. طراح رابط کاربری UI، تجربه کاربری UX و موشن گرافیک Motion Graphic Designer که از سال 97 به صورت حرفه ای کار خود را آغاز کردم. من در سال 69 به دنیا آمدم و از زمانی که به خاطر دارم به رایانه، نرم‌افزار و فناوری های مربوط به آن علاقه مند بودم. سن خیلی کمی داشتم که با فتوشاپ و اتوکد آشنا شدم و فقط برای سرگرمی از آن‎ها استفاده می کردم.

من در دوره های آنلاین مختلفی در حوزه رایانه شرکت کردم. دوره هایی که توسط Coursera، EDX، Lynda، Udacity برگزار می شد مانند Cs50 (آموزش علوم کامپیوتر) دانشگاه هاروارد. به خاطر علاقه و تسلطی که به زبان انگلیسی داشتم از زمان یکه خاطرم هست (شاید حدود سال 84) در حال یادگیری از منابع انگلیسی بودم. همیشه به روز بودن و تسلطی که روی نرم‌افزارهای مختلف داشتم برای دیگران باعث شگفتی بود. حتی افرادی که برای یادگیری آن نرم افزارها در کلاس های مختلفی شرکت کرده بودند. در دانشگاه سوالات دوستان درباره اتوکد یا تری دی مکس را مثل آب خوردن جواب می دادم. علاقه مفرطم به تکنولوژی و نرم افزارها باعث شد بعد از مدتی این فکر ملکه ذهنم شود که چرا من به جای یک کاربر عادی، تولید کننده نرم‌افزار نباشم. آن زمان کسی را نمی شناختم تا در این زمینه راهنمایی درستی به من دهد به همین دلیل خیلی از این شاخه به آن شاخه پریدم.

بعد از اینکه از رشته معماری فارغ التحصیل شدم کاری در رابطه با نظارت فونداسیون در سرخس (شهری در 175 کیلومتری مشهد) پیدا کردم. بعد از مدتی کار در آنجا به محض اینکه جا افتادم و برنامه رفت و آمد و بقیه چیز ها دستم آمد تصمیم گرفتم ترس را کنار گذاشته و سراغ یادگیری کد نویسی بروم. بعد از ظهر ها که از سر کار می آمدم دوره شروع برنامه نویسی لیندا را نگاه می کردم که با زبان جاوا اسکریپت مفاهیم اولیه کد نویسی را آموزش می داد. با شروع آن دوره برای اولین بار به این نتیجه رسیدم که کد نویسی آن قدرها پیچیده و ترسناک نیست. از آنجایی که کارآفرینی همیشه یکی از آرزوهایم بود کم کم تصمیم گرفتم که کسب و کار شخصی ام را راه‌اندازی کنم. در دوره Cs50 دانشگاه هاروارد شرکت کردم و حتی تعدادی از پروژه هایش را با موفقیت تحویل دادم. آن دوره مفاهیم برنامه نویسی را از پایه به وسیله زبان C آموزش می داد اما چون نمی دانستم از کجا شروع کنم آن دوره را نیمه کاره رها کرده و رفتم سراغ زبان های دیگر که آن ها را هم دست و پا شکسته یاد گرفتم. جاوا، پایتون، Html و دوره های آنلاین هوش مصنوعی اما از این بین برنامه نویسی اندروید برایم از همه جذاب تر بود و ظاهر بهتر و هنری تری داشت. چند اپ تستی هم برای اندروید درست کردم. در آن زمان هنوز اسماً دانشجوی ارشد معماری بودم اما خیلی وقت بود که سر کلاس ها حاضر نمی شدم و اصلا کاری با دانشگاه نداشتم. پس وقتی فرجه سه ساله ارشد تمام شد انصراف داده و دوباره در کنکور ارشد شرکت کردم. اما این بار در رشته ای غیر مرتبط یعنی هوش مصنوعی و عجیب تر این که قبول هم شدم. در دانشگاه با پرس و جو افرادی را پیدا کردم تا با آن ها استارتاپم را راه اندازی کنم. آن ها تنها چیزی که در دانشگاه فرا گرفته بودند کد نویسی بود و اصولا کسی سر رشته ای از طراحی نداشت. تنها من بودم که از رشته معماری آمده و کارهای طراحی و هنری زیادی انجام داده بودم. پس تصمیم بر این شد تا خودم بخش طراحی رابط کاربری نرم‌افزار را بر عهده بگیرم.

و این طور بود که از سال 97 به طور رسمی یک طراح رابط کاربری شدم. از آن زمان شروع به یادگیری، آزمون و خطا و پیاده‌سازی آنچه در مقالات و نمونه های مشابه آموخته بودم کردم. آن موقع تجربه کاربری برایم در حد یک اسم بود. با اینکه در طراحی ها همیشه سعی در ساده‌سازی و در اولویت قرار دادن کاربر نهایی داشتم اما سوالی که همیشه در ذهن داشتم این بود که چطور باید تجربه کاربری را در رابط کاربری گنجاند. بعد از یک سال که تجربه ای به دست آورده بودم و آزمون و خطاهای زیادی در کار کرده بودم با رشدانا و دوره تجربه کاربری اش آشنا شدم. در این دوره چیز های زیادی یادگرفتم که جواب بسیاری از سوالاتم بود.

در سال های اخیر طراحی های زیادی برای افراد و شرکت های مختلف انجام دادم و تمام تجربیاتم را در این سال ها از معماری گرفته تا هوش مصنوعی و کامپیوتر در آن ها گنجانده ام. طراحی لوگو، بنر، رابط کاربری اپلیکیشن و وبسایت های مختلفی را در رزومه کاری ام دارم و هنوز هم عاشق کارم هستم.

من همیشه آماده ام تا پذیرای هر نوع چالشی بدون در نظر گرفتن شدت پیچیدگی باشم؛ چون به طور مداوم در حال توسعه و بالا بردن سطح مهارت هایم بوده و با کسب مداوم دانش و آگاهی پیشرفت می کنم.

تماس: +989151246423