اپلیکیشن تورینگ

اپلیکیشن اندروید برای مدیریت هوشمند خانه هوشمند

درباره - کوتاه سخن

وقتی در لبه فناوری حرکت می کنید مراقب باشید به پایین پرت نشوید.

تورینگ یک اپلیکیشن مدیریت برای دستگاه ها در خانه هوشمند است.

انتخاب رنگ

هر اپلیکیشن یک رنگ اصلی یا primary دارد و یک یا دور رنگ غیر اصلی. در طراحی اپلیکیشن سعی می شود استفاده از رنگ ها محدود باشد تا کاربر سر در گم نشده و چشم او از دیدن رنگ های مختلف خسته نشود.

اپلیکیشن تورینگ یک ابزار برای استفاده از دستگاه های هوشمند سازی شده در خانه است. عملکرد این اپلیکیشن در لبه فناوری قرار دارد. بنابراین باید از رنگی استفاده می شد که نمایانگر فناوری بوده و این رو به جلو بودن را به کاربر منتقل کند. برای نمایش فناوری با توجه به زمینه فکری که پشت رنگ بنفش است ترجیح دادم از این رنگ استفاده کنم. این رنگ مانند رنگ آبی پرتکرار نیست و خاص و کم استفاده است و از طرفی تداعی کننده فناوری در ذهن مخاطب است. از این رنگ در مکان ها و زمان های مختلف برای نمایش و اشاره به فناوری استفاده شده پس یک تونالیته از این رنگ شد رنگ لوگو و در واقع رنگ اپلیکیشن.

من در بخش هایی از طراحی که نیاز به استفاده از رنگ سیاه است هرگز از سیاه کامل یعنی کد هکسادسیمال #000000 استفاده نمی کنم و همیشه رنگی با یک لایه روشن تر را به کار می بندم. این کار باعث می شود تا چشم در هنگام مطالعه متون در تضاد بین سیاه و سفید کم تر خسته شود.

توضیح درباره طراحی

این یک اپلیکیشن پر استفاده است و ممکن است در روز بارها باز و استفاده شده و هر بار به مدت حداقل سه تا چهار دقیقه. پس باید طوری طراحی شود که خسته کننده نبوده و کاربر را ترغیب به استفاه مجدد بنماید. بهترین نوع طراحی برای چنین اپلیکیشنی طراحی مینیمال یا کمینه گرا است. یعنی استفاده از یک رنگ اصلی و حداکثر یک رنگ فرعی، فاصله گذاری های صحیح، نوشتن متون گویا و استفاده منطقی از آیکن؛ یعنی در جایی که متن می تواند منظور را بهتر برساند از یک آیکن گنگ استفاده نشود.

در بخش هایی از اپلیکیشن برای ایجاد جذابیت از عکس های مینیمال نیز استفاده شده است.

تعدادی از آیکن های داخل اپلیکیشن به صورت اختصاصی برای آن طراحی شده و در جای دیگری وجود ندارد. رنگ آیکن ها هم ترکیبی از رنگ تیره مایل به سیاه و رنگ آبی است تا باز هم فناوری را به نمایش در آورد.

طرح های تایید شده

تصاویر نهایی پروژه

زمان پروژه
2 ماه
تعداد کاربران تخمینی
50 هزار

پلتفرم

کارفرما

خانه هوشمند تورینگ

محل کارفرما

مشهد

وایر فریم ها

کارفرمای بعدی می توانید شما باشید​

شروع یک همکاری دلنشین

مراقب باشید! از آخرین مقالات، بررسی ها، تخفیف ها و دوره ها جا نمونید! بی خیال حتما