لوگو آزمون ساز ویکی کیو

1400@

درباره - کوتاه سخن

آزمونی که در جوانی داده‌ای، نتیجه‌اش در پیری آشکار خواهد شد.

اپلیکیشن مجموعه تست و آزمون ساز ویکی کیو

اپلیکیشن ویکی کیو یک آزمون ساز و مجموعه سوالات چهار گزینه ای برای همه مقاطع و رشته های تحصیلی است؛ از کنکور و پیام نور و امتحانات دانشگاه گرفته تا مدرسه و آیین نامه گواهینامه رانندگی و آزمون وکالت؛ به طور کلی هر جایی که آزمون چهار گزینه ای برگزار می شود.

فلسفه انتخاب رنگ

در انتخاب رنگ برای این کسب و کار نکته ای مد نظر بود. محوریت این کسب و کار امتحان و آزمون است. خود کلمه امتحان بار معنایی هیجانی و استرس زا را داراست برای همین در انتخاب رنگ لوگو و در ادامه آن رنگ اصلی (Primary) برای اپلیکیشن باید کاری می کردیم که علاوه بر نمایش آن هیجان (استرس) که کلمه آزمون یدک می کشد آرامش را هم به مخاطب تلقین کند. به این صورت از بار فشار و نگرانی کاربر و مخاطب در انجام آزمون می کاستیم و در عین حال زمینه کاری این تجارت را هم معرفی می کردیم.

پس به این منظور رنگ سبز مایل به فسفری انتخاب شد. این رنگ علاوه بر داشتن آرامش یک رنگ سرد، به خاطر روشن و جوان پسند بودن (هیجان و کم صبری برای رسیدن به نتیجه با جوانی همراه است) معرف کسب و کار نیز خواهد بود.

رنگ قبلی لوگو هیچ سنخیتی با کسب و کار مد نظر نداشت و این رنگ ها در باز طراحی اصلا مورد استفاده قرار نگرفت

لوگوی قدیمی اپلیکیشن مجموعه تست و آزمون ساز ویکی کیو
لوگوی قبلی ویکی کیو که توسط بنده بهبود داده شده است

درباره طرح لوگو

این یک لوگو تایپ است. کلمه ویکی که یعنی مجموعه ای از داده ها با مشارکت عمومی و کیو که حرف ابتدای کلمه Question است در یک نگاه قابل مشاهده است. با کمی دقت می توان فهمید که شیء دایره مانندی که دایره حرف Q را تشکیل می دهد ترکیبی از دایره و مربع است که به آن Squircle می گویند.

این دایره-مربع تداعی کننده محل خالی در برگه پاسخ نامه سوالات تستی است که توسط آزمون دهنده در امتحان های چهار گزینه ای با مداد پر می شود. علامت تیک یا checkmark هم که روی آن آمده یعنی این گزینه ی پر شده صحیح است. این تیک زدن در زمان بررسی و انطباق پاسخ توسط آزمون دهنده با پاسخ نامه اصلی سوالات توسط آزمون گیر انجام می شود؛ یعنی کنار هر سوالی که پاسخ درستی داشته باشد یک تیک می زند. این تیک در عین حال تداعی کنند مداد نیز هست یعنی ابزاری که این سوالات با آن پاسخ داده می شود.

طراحی نهایی

کارفرما

ویکی کیو

محل کارفرما

مشهد، سناباد

زمان پروژه

1 ماه

طراحی های اولیه

کارفرمای بعدی می توانید شما باشید​

شروع یک همکاری دلنشین

مراقب باشید! از آخرین مقالات، بررسی ها، تخفیف ها و دوره ها جا نمونید! بی خیال حتما